Spotkanie informacyjne na Kwisie z przygodami

spotkaniezprzygoda1006-39

Spotkanie informacyjne na Kwisie z przygodami

10 czerwca odbyło się spotkanie informacyjne realizowane w ramach projektu „Dla Kwisy, dla Natury” – przygotowanie małej infrastruktury turystycznej służącej zabezpieczeniu rzeki Kwisy przed nadmierną presją turystów”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin na których realizowane są działania. Wykonane elementy projektu można było obejrzeć i przetestować podczas spływu pontonowego z Kliczkowa do Ławszowej.

Podczas spływu nie obyło się bez różnorodnych przygód. Niski stan rzeki oraz nowe powalone drzewa uatrakcyjniły spływ szlakiem wodnym dając wiele wrażeń podczas ich pokonywania. Nie obyło się bez kilkukrotnych „wodowań”. Po spływie pod wiatami na terenie „Przystani Pontcar” odbyła się część informacyjna, podczas której omówiono sprawy dotyczące funkcjonowania szlaku wodnego oraz możliwości tworzenia ofert turystycznych z wykorzystanie walorów Doliny Dolnej Kwisy.

Już w najbliższy poniedziałek, o godz. 13.00 zapraszamy do Zamku Kliczków na podsumowującą konferencję. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja” z Legnicy.

Zdjęcia: Piotr Koza